XXXIII Niedziela zwykła – 15.11.2015

1. Bóg Zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na zorganizowanie Światowych Dni Młodzieży w Polsce.
  2. W dniu dzisiejszym Parafialny Zespół Caritas rozprowadza „Rogaliki Świętomarcińskie”, z których dochód przeznaczony jest na pomoc biednym i ubogim z naszej parafii.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Rocznica poświęcenia Katedry Wrocławskiej,
    Wt. – Św. Elżbiety Węgierskiej,
    Śr. – Bł. Karoliny Kózkówny,
    Czw. – Bł. Salomei,
    Pt – Św. Rafała Kalinowskiego,
    Sob. – Ofiarowanie N.M.P.
  4. Ostatnie wypominki za zmarłych poleconych na kartkach bez adresu, spoza parafii oraz tych, którzy dostarczyli kartki w późniejszym terminie jutro o 17.30. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji. Zapraszamy także na Mszę Św. za wszystkich zmarłych, za których modliliśmy się podczas tegorocznych wypominków w poniedziałek 23 listopada o godz. 18.00.
  5. Spotkanie Grupy I dzieci pierwszokomunijnych jutro o godz. 18.30 w kościele.
  6. Organizujemy zabawę dla dzieci z okazji dnia św. Andrzeja. W programie konkursy, loterie, tańce i wspólne biesiadowanie. Zapraszamy w sobotę 28 listopada o godz. 16.00 do domu katechetycznego.
  7. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przeznaczone są w naszej diecezji, na budowę i rozbudowę kościołów.
  8. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Siostry Zakonne ze zgromadzenia SS. Boromeuszek, które przybędą wraz z młodzieżą, by przybliżyć nam charyzmat zgromadzenia, a po Mszach św. będzie można zaopatrzyć się w różnego rodzaju pamiątki, wykonane ręcznie przez siostry i młodzież.
  9. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną wziąć udział w uroczystościach z okazji 24 – rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu.
    Wyjazd nastąpi 5 grudnia, a zapisywać się można i bliższych informacji zasięgnąć w Biurze Radia Maryja, w każdą środę w godz. 9.00 – 10.00 w salce parafialnej, lub telefoniczne 603 – 634 – 488.
  10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę lotniczą do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin wyjazdu 11-16 kwietnia 2016 r. Koszt 2490 zł. Szczegóły u ks. Adama i na stronie internetowej.
  11. W związku z zapytaniami, informujemy, że znak drogowy postawiony przy wjeździe na plac przy kościele i plebanii, nie dotyczy osób przyjeżdżających na nabożeństwa do kościoła, załatwiających sprawy kancelaryjne, pogrzebowe i rodziców dowożących dzieci do przedszkola.