Pielgrzymka do Fatimy 24.07 – 03.08.2017

fatimaSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Fatimy, która odbędzie się w dniach 24.07 – 03.08.2017. Planujemy odwiedzenie takich miejsc jak: Fatima – Lizbona – Porto – Santiago de Compostela – Lourdes – Oviedo – La Salette.

Plan wycieczki

Dzień 1 – 24.07.2017
Zbiórka o godz. 08.00. Wrocław – Parafii Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny ul. Pilczycka Następnie przejazd autokarem do Pragi na lotnisko. Wylot z Pragi o godz. 16.00. Przylot do Lizbony o godz. 18.30 . Obiadokolacja Nocleg(1) w Fatimie.

Dzień 2 – 25.07.2017
Msza Święta. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zapoznanie się z Sanktuarium: Nowoczesna Bazylika Trójcy Świętej, Kaplica Objawień wybudowana w miejscu gdzie dzieci nad młodym dębem widziały Matkę Bożą. Nawiedzenie grobów Hiacynty, Franciszka i Łucji w Bazylice.
Czas wolny.
Przejście na Drogę Krzyżową przez pola oliwne do wioski Aljuster gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka , Hiacynty oraz dom Łucji. Zapoznanie z miejscami ukazania się Anioła Portugalii dzieciom w 1916 roku i odwiedzenie miejsca Validehos gdzie Matka Boża ukazała się dzieciom 19.08.1917 gdyż w dniu 13.08 były zamknięte w więzieniu Powrót na obiadokolację i udział w wieczornej procesji światła. Nocleg(2)w Fatimie.

Dzień 3 – 26.07. 2017
Msza Święta. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii Lizbony. Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge), dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Przejazd do dzielnicy Belém gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża (Torre de Bélem). Następnie zwiedzanie XVI-wiecznego Klasztoru św. Hieronima zaprojektowanego przez króla Manuela I, którego budowa sfinansowana została z pieniędzy płynących z kolonii portugalskich. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców – Vasco da Gama. Spacer nad rzeką Tag, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców.Nawiedzenie katedry oraz kościoła, który jest na miejscu domu rodzinnego św. Antoniego. Degustacja słynnych „ciasteczek lizbońskich” Powrót na obiadokolacje. Udział w wieczornej procesji światła. Nocleg w Fatimie.

Dzień 4 – 27.07. 2017
Msza Święta. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Czas wolny. Udział wieczornej procesji światła.
Obiadokolacja i nocleg (4) w Fatimie.

Dzień 5 – 28.07. 2017
Śniadanie. Wyjazd do Porto drugiego co do wielkości miasta w Portugalii. Miasto uzyskało nazwę najpiękniejszej ruiny świata ze względu na swoje zabytki przez wiele lat nierestaurowane ale ozdobione pięknie malowanymi kafelkami. Do dziś zachwycają swoja oryginalnością. Rejs statkiem po rzece Duero, degustacja wina porto z możliwością zakupów. Następnie przejazd w kierunku Santiago de Compostela . Nocleg (5) i obiadokolacja na Monte de Gozo.

Dzień 6 – 29.07. 2017
Msza Święta. Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela – zwiedzanie miasta i katedry św. Jakuba. Udział we Mszy Świętej dla pielgrzymów. Czas wolny. Przejazd na nocleg (6) i obiadokolację w okolicy Oviedo.

Dzień 7 – 30.07.2017
Śniadanie – przejazd do katedry Najświętszego Zbawiciela w stolicy hiszpańskiej Asturii – Oviedo. Tam przytulona do katedry jest Święta Komnata pw. św. Michała – w niej przechowywana jest tzw. Święta Skrzynia a w niej wiele wspaniałych relikwii, najważniejszą z nich jest chusta ( łac. Sudarium) – dosłownie: chusta do wycierania potu- uważana za płótno, którym okryto Jezusowi po śmierci głowę. Następnie przejazd w kierunku Lourdes. Obiadokolacja i nocleg(7) w Lourdes.

Dzień 8 – 31.07.2017
Msza Święta . Śniadanie – Całodzienny pobyt w Lourdes. Zapoznanie z Sanktuarium: podziemna Bazylika św. Piusa X, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Bazylika Niepokalanego Poczęcia., Grota Objawienia, źródło. Spacer śladami życia św. Bernadetty: miejsce urodzenia, młyn BOLY, kościół parafialny gdzie została ochrzczona św. Bernadeta. Hospicjum gdzie przebywała św. Bernadeta już po objawieniach i tam przyjęła pierwszą Komunię Świętą. Droga Krzyżowa. Czas wolny. Obiadokolacja udział w wieczornej procesji światła. Obiadokolacja. Nocleg(8) w Lourdes.

Dzień 9 – 01.08.2017
Msza Święta. Śniadanie. Przejazd do La Salette – Sanktuarium Matki Bożej – miejsca objawień gdzie w 1846 roku Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom Melanii i Maksyminowi. Sanktuarium położone jest na wysokości 1750 m n.p.m. Na miejscu objawienia wytrysnęło źródełko i płynie do dnia dzisiejszego bez przerwy.Zapoznanie z historią objawień i przesłaniem Matki Bożej. Wieczorem udział w procesji światła. Obiadokolacja i nocleg(9) w La Salette.

Dzień 10 – 02.08.2017
Msza Święta. Śniadanie. Pobyt w Sanktuarium – czas wolny na spacer po górach . Obiad i przejazd w kierunku Bawarii – , nocleg tranzytowy na terenie Szwajcarii

Dzień 11- 03.08.2017
Śniadanie. Przejazd do Altotting – nawiedzenie słynnego Sanktuarium Matki Bożej Patronki Bawarii, Msza Święta , zapoznanie się z życiem i działalnością św. Konrada – kapucyna posługującego w miejscowym klasztorze. Obiad we własnym zakresie. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych

Świadczenia

Świadczenia zawarte w cenie:

  • Przejazd autokarem LUX/samolotem
  • 10 noclegów w hotelach 2*/3*/4*
  • 10 śniadań , 9 obiadokolacji, 1 obiad
  • opieka duszpasterska i codzienna Msza Święta
  • opieka licencjonowanego pilota wycieczek
  • ubezpieczenie NW i KL do 15 000 €
  • ubezpieczenie od skutków zaostrzenia choroby przewlekłej!

Świadczenia nie zawarte w cenie:

  • bilety do zwiedzanych obiektów , przewodnicy miejscowi i parkingi – ok. 70 €
  • napoje do kolacji płatne dodatkowo – tylko w niektórych miejscach
  • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy [120zł]

Płatności

1000 zł – przy zapisie
290 euro – do końca marca 2017
550 zł + 200 euro – do 20 maja 2017

Zapisy

Program dostępny w zakrystii, a dodatkowe informacje i zapisy:
Pan Leszek tel. 662 010 225.

Więcej szczegółów mogą Państwo naleźć na plakacie oraz na stronie www.alfa-tur.pl

Komentarze są wyłączone.