III Niedziela zwykła – 22.01.2017

1. W łączności z całym Kościołem przeżywamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan, pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”… Pamiętajmy w swoich prywatnych modlitwach także o tej ważnej intencji.
  2. Dziś po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. będzie możliwość napisania na kartkach intencji, które odczytamy w czasie nabożeństwa, i w których będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    Wt. – św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła,
    Śr – święto Nawrócenia św. Pawła,
    Czw. – św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa,
    Pt – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa,
    Sob. – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.
  4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską, którą dzień lub dwa dni wcześniej zapowiadają ministranci. Plan na ten tydzień przedstawia się następująco:
    Poniedziałek – ul. Dokerska 34-46 parz.
    Wtorek – ul. Dokerska 48-54 parz. oraz 3-7 niep.
    Środa – ul. Dokerska 11-17 niep.
    Czwartek – ul. Dokerska 19-25 niep.
    Piątek – ul. Dokerska 27-35 niep.
    Sobota – ul. Kozanowska 73-87
    Niedziela – ul. Bednarska 7-19 niep.
    Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 14.00, a w niedzielę o 15.00. Plan kolędy na najbliższy tydzień dostępny jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Dnia 29 stycznia br. o godz. 18.00 w Hali Stulecia we Wrocławiu, odbędzie się koncert „BETLEJEM WROCŁAWSKIE”, w którym wezmą udział m.in. Natalia Niemen, Marika, Kuba Banach, Wojciech Cugowski i inni. Patronat honorowy koncertu objął Ks. Arcybiskup Józef Kupny i Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Bilety w cenie 60,- lub 80,- zł. można nabywać jeszcze dzisiaj w zakrystii.
  6. Decyzja Ks. Ap-a Metropolity Wrocławskiego, w przyszłą niedzielę w Archidiecezji Wrocławskiej, odbędzie się po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Zakonów Klauzurowych znajdujących się na terenie naszej diecezji.
  7. Zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty działające w naszej parafii, na wspólne kolędowanie, które będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salkach parafialnych.
  8. Również w przyszłą niedzielę, naszą wspólną modlitwę podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.15 ubogaci chór „Piastuny” z ODK Piast przy ul. Rękodzielniczej.
  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Elżbieta Kęsoń,
    śp. Maria Walczak – Kolasa.