Pielgrzymka do Fatimy 14-25.07.2017

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce do Fatimy, która odbędzie się w dniach 14-15 lipca 2017. Koszt wyjazdu to 1500 zł i 460 €.

Program pielgrzymki

Dzień 1 – 14.07.2017
Zbiórka przy kościele Macierzyństwa NMP ul. Pilczycka 139 we Wrocławiu godz. 21.30 – Msza Św. Następnie przejazd do Bawarii.

Dzień 2 – 15.07.2017
W tym dniu śniadanie i obiadokolacja we własnym zakresie. Przyjazd do Altötting. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej i Msza Święta o godz. 11.00. Zapoznanie się z życiem i działalnością św. Konrada.
Przejazd na nocleg (1) w okolicach Zurychu.

Dzień 3 – 16.07. 2017
Śniadanie. Przyjazd do La Salette – Sanktuarium Matki Bożej – miejsca objawień gdzie w 1846 roku Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom Melanii i Maksyminowi. Sanktuarium położone jest na wysokości 1750 m n.p.m. Na miejscu objawienia wytrysnęło źródełko i płynie do dnia dzisiejszego bez przerwy. Wieczorem udział w procesji światła. Obiadokolacja i nocleg(2) w La Salette.

Dzień 4 – 17.07. 2017
Śniadanie. Całodzienny przejazd do Lourdes – małego francuskiego miasteczka u stóp Pirenejów. Czas na zapoznanie się z historią objawień w Lourdes, z przesłaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej oraz życiem i działalnością św. Bernadetty. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła.
Nocleg(3) w Lourdes.

Dzień 5 – 18.07.2017
Msza święta . Śniadanie – Całodzienny pobyt w Lourdes. Zapoznanie z Sanktuarium: podziemna Bazylika św. Piusa X, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Bazylika Niepokalanego Poczęcia., Grota Objawienia, źródło. Spacer śladami życia św. Bernadetty: miejsce urodzenia- młyn Boly, kościół parafialny gdzie została ochrzczona św. Bernadeta. Hospicjum gdzie przebywała św. Bernadetta już po objawieniach i tam przyjęła pierwsza komunię świętą. Droga krzyżowa. Czas wolny. Obiadokolacja udział
w wieczornej procesji światła. Obiadokolacja. Nocleg(4)

Dzień 6 – 19.07.2017
Msza Święta . Śniadanie. Wyjazd do Santiago de Compostela Przejazd na Monte de Gozo. Obiadokolacja. Nocleg(5).

Dzień 7 – 20.07.2017
Śniadanie. Wykwaterowanie przejazd do Santiago de Compostela – zwiedzanie miasta i katedry św. Jakuba. Udział we Mszy Świętej dla pielgrzymów. Czas wolny. Przejazd do Fatimy na obiadokolacje i nocleg (6)
Udział w różańcu i wieczornej procesji światła.

Dzień 8 – 21.07.2017
Msza Święta. Śniadanie. Zapoznanie się z Sanktuarium: Nowoczesna Bazylika Trójcy Świętej, Kaplica Objawień wybudowana
w miejscu gdzie dzieci nad młodym dębem widziały Matkę Bożą. Nawiedzenie grobów Hiacynty, Franciszka i Łucji w Bazylice.
Czas wolny. Przejście na drogę krzyżową przez pola oliwne do wioski Aljuster gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka , Hiacynty oraz dom Łucji. Zapoznanie z miejscami ukazania się Anioła Portugalii. Powrót na obiadokolację i udział w wieczornej procesji światła. Nocleg(7)w Fatimie.

Dzień 9 – 22.07.2017
Msza Święta. Śniadanie. Wyjazd na całodzienne zwiedzanie Porto drugiego co do wielkości miasta w Portugalii.
Powrót na nocleg(8) i obiadokolacje do Fatimy. Udział w wieczornej procesji światła.

Dzień 10 – 23.07.2017
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Czas wolny. Udział wieczornej procesji świateł. Obiadokolacja i nocleg (9)

Dzień 11 – 24.07.2017
Msza Święta. Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii . Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge), dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Przejazd do dzielnicy Belém gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża (Torre de Bélem). Następnie zwiedzimy XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany przez króla Manuela I, którego budowa sfinansowana z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców – Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Nawiedzenie katedry oraz kościoła, który jest na miejscu domu rodzinnego św. Antoniego.
Następnie wyjazd na lotnisko. Odprawa paszportowo-biletowa. Wylot z Lizbony o godz. 19.15 , przylot do Pragi o godz. 23.40

Dzień 12 – 25.07.2017
Przyjazd do Wrocławia w godzinach porannych.

Świadczenia zawarte w cenie:

• Przejazd autokarem LUX/samolotem
  • 9 noclegów w hotelach 2*/3*/4*
  • 9 śniadań (kontynentalnych – kawa, herbata, bułka, masło, dżem)
  • 9 obiadokolacji
  • opieka duszpasterska i codzienna Msza Święta
  • opieka licencjonowanego pilota wycieczek
  • ubezpieczenie NW i KL do 15 000 €
  • ubezpieczenie od skutków zaostrzenia choroby przewlekłej!

Świadczenia nie zawarte w cenie:

• bilety do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscowi i parkingi – ok. 70 €
  • napoje do kolacji płatne dodatkowo
  • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu [ 120 zł]

PŁATNOŚCI:
1. 1000 zł – przy zapisie
2. 260 euro – do końca marca 2017
3. 500 zł + 200 euro – do 20 maja 2017

Program dostępny w zakrystii, a dodatkowe informacje i zapisy:
Pan Leszek tel. 662 010 225.

Więcej szczegółów mogą Państwo naleźć na plakacie oraz na stronie www.alfa-tur.pl