I Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2017

 1. Dzisiaj Mszę św. kończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątek o 8.30 i 17.15.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 3. Już dzisiaj informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach od 2 do 5 kwietnia. Szczegółowy program będzie podany w późniejszym terminie.
 4. Spotkanie grupy II dzieci pierwszokomunijnych jutro o godz. 18.30
  w kościele, zaś kandydatów do bierzmowania zapraszamy w czwartek na godz. 18.00 do salki.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedzielę misyjną „Ad Gentes” pod hasłem „Gdzie Misjonarze – Tam Nadzieja”. W związku z tym, po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek, będziemy mogli wesprzeć misjonarzy i misjonarki.
 6. Na stoliku z prasą katolicką, na skarbonach zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je, jako nasz dar ołtarza.
 7. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w ramach akcji „Talent Miłosierdzia”, przygotował specjalne torby na zakupy, które możemy wypełnić sami lub w gronie rodziny czy znajomych, konkretnymi produktami żywnościowymi jako pomoc świąteczna dla potrzebujących. Torby będzie można pobierać od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. niedzielę oraz we wtorek 9.00 – 10.00. w salce parafialnej, gdzie dyżurować będą przedstawiciele naszego Parafialnego Zespołu Caritas i będą udzielać szerszych informacji na ten temat.
 8. Począwszy od przyszłej niedzieli, Parafialny Zespół Caritas, będzie rozprowadzał kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne.
 9. W tym tygodniu do wieczności zostali odwołani:
  śp. Julian Małaczek,
  śp. Genowefa Godula.

Komentarze są wyłączone.