II Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017

 1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną „Ad Gentes” pod hasłem „Gdzie Misjonarze – Tam Nadzieja”. W związku z tym, po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek, możemy wesprzeć misjonarzy i misjonarki.
  Bardzo dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii. Aktualnie trwają prace przygotowawcze do usunięcia zacieków w tylnej części kościoła nad chórem.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątek o 8.30 i 17.15.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 3. Również dzisiaj po Mszach św. możemy w salce parafialnej odbierać specjalne torby na zakupy, które przygotował Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w ramach akcji „Talent Miłosierdzia”. Torby możemy wypełnić sami lub w gronie rodziny czy znajomych, konkretnymi produktami żywnościowymi jako pomoc świąteczną dla potrzebujących.
 4. Od dzisiaj także przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne.
 5. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w ramach Archidiecezjalnej Nowenny Fatimskiej.
 6. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie w salce kandydatów do bierzmowania.
 7. W sobotę o godz. 11.00 podczas Mszy św. sprawowanej w Katedrze Wrocławskiej, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski ustanowi nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. W gronie kandydatów jest dwóch naszych parafian, którym już dziś dziękujemy za podjęcie się tej posługi,
  a wszystkich naszych parafian prosimy o modlitwę w intencji Pana Grzegorza
  i Pana Jarosława.
 8. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi parafialnej. Próby śpiewu odbywają się w niedzielę o godz. 10.15 w salce parafialnej.
 9. Za tydzień we Wrocławiu odbędzie się dwunasta Niedziela Hospicyjna, kiedy to wolontariusze, przeprowadzać będą przed wrocławskimi kościołami kwestę, na rzecz instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi umierającymi na raka. Taka kwesta zostanie przeprowadzona również przy naszym kościele.
 10. W tym tygodniu do wieczności zostali odwołani:
  śp. Roman Kotowicz,
  śp. Stanisława Kucharzak.

Komentarze są wyłączone.