Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po każdej Mszy św. nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kremówki, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym w naszej parafii.
  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy także Tydzień Miłosierdzia, dlatego też ofiary przeznaczone na dzieła miłosierdzia, możemy składać do skarbony w tylnej części kościoła. Dziękujemy też wszystkim, którzy złożyli dzisiaj jako „Dar Ołtarza” skarbonki z Jałmużną Postną.
 2. Jutro przypada Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W obronie wiary i godności drugiego człowieka zginął co piąty kapłan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zamordowanych kapłanach.
 3. Od środy rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które odprawiać będziemy tak w dni powszednie jak i w niedziele o godz. 17.30.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i Doktora Kościoła, patronkę Europy.
  Wt. – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  Śr. – św. Józefa Rzemieślnika.
  Czw – św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła.
  Pt. – Uroczystość NMP Królowej Polski.
  Sob. – św. Floriana, męczennika.
 5. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 6. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – szy czwartek m – ca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30, po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 7. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W czwartek i sobotę Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. Spowiedź w piątek podczas każdej Mszy św. W sobotę kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. W sobotę także po Mszy św. wieczornej będzie trwała Adoracja Najśw. Sakramentu.
 8. W piątek w Uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. będą odprawiane w/g porządku niedzielnego. Nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy, by oprócz dnia 2 – go maja, kiedy przypada Święto Flagi Narodowej, również na dzień, 3 – go maja, udekorować nasze domy flagami narodowymi i maryjnymi.
 9. Ks. Stanisław Orzechowski – Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę, po raz kolejny zaprasza w dniu 1 – go maja na majówkę na Ślężę. Szczegóły dostępne są na plakacie w gablocie parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę jako I – niedzielę miesiąca po Mszach św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W dniach 9– 23.02. 2020r. planujemy pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku. Bliższe informacje u ks. proboszcza.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.