III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019

1. Z racji I niedzieli miesiąca Msze św. zakończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu. Dzisiaj także – w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna kolejny Tydzień Biblijny. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia poświęcą się lekturze Pisma Świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy więc do lektury Pisma Świętego, pamiętając także o słowach św. Hieronima, że „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – św. Apostołów: Filipa i Jakuba.
    Śr. – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. W piątek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej, spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na wyjazd w lipcu do Medziugorie. Spotkanie w salce obok zakrystii.
  6. Wspólnota Krwi Chrystusa, organizuje 19 maja b.r. wyjazd do sanktuarium Krwi Chrystusa oraz na Jasną Górę do Częstochowy, na odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
  7. W dniach 9– 23.02. 2020r. planujemy pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku. Bliższe informacje u ks. proboszcza.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Grzegorz Książek,
    śp. Stanisława Łukasiewicz.