Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022

 1. Z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia, zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ofiary z okazji Tygodnia Miłosierdzia możemy składać do skarbon znajdujących się tak w przedniej jak i w tylnej części kościoła. Bóg Zapłać za składane przed ołtarzem skarbonki, do których w Wielkim Poście w domach wrzucaliśmy dobrowolne ofiary, a dzisiaj przynosimy je jako naszą Jałmużną Postną.
 2. W dniu dzisiejszym przypada także patronalne święto Caritas. Osoby zainteresowane działalnością tej organizacji charytatywnej zapraszamy na spotkanie do salki katechetycznej po Mszy Św. o godz. 10. Ponadto Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy Św. rozprowadza kremówki (5,50 zł / szt.), z których dochód będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Marka Ewangelistę;
  Wt. – Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski;
  Pt – Św. Katarzynę Sieneńską, Patronkę Europy.
 4. W poniedziałek 25 kwietnia odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych. Grupę I zapraszamy do kościoła o godz. 16.30., a grupę II o godz. 18.30. (po wieczornej Mszy Św.).
 5. W piątek 29 kwietnia w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o pomordowanych kapłanach.
 6. W niedzielę 1 maja Archidiecezja Wrocławska zaprasza chętnych do pielgrzymowania na szczyt góry Ślęża. Więcej informacji o „Majówce na Ślęży” znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.
 7. W środę 4 maja o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
 8. W ramach akcji „Paczka dla Ukrainy” możemy przygotować indywidualnie lub zespołowo paczkę z żywnością i artykułami higienicznymi. Wykaz konkretnych produktów znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej, a więcej informacji można uzyskać od osób z Parafialnego Zespołu Caritas.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.