III Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022

 1. Dzisiaj Mszę Św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu, jak również rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które będziemy odprawiać zarówno w dni powszednie jak i w niedziele o godz. 17.30.
 2. Z dniem dzisiejszym, czyli w Trzecią Niedzielą Wielkanocną, we wszystkich diecezjach w Polsce po raz XIV. obchodzona jest Niedziela Biblijna, przeżywana w tym roku pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”. Przypominamy, że wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia poświęcą się lekturze Pisma Świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  Wt. – Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.
  Śr. – Św. Floriana, męczennika.
  Pt. – Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 4. We wtorek 3 maja, w uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Zachęcamy, aby oprócz 2 maja, kiedy przypada Święto Flagi Narodowej, również na dzień 3 maja udekorować nasze domy flagami narodowymi i maryjnymi.
 5. W środę Rodzina Radia Maryja zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w Mszą Św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 6. Również w środę 4 maja o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 7. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 8.30. Spowiedź w piątek od godz. 17.00 do 18.00.
 8. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w I–szy czwartek miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz na Mszę Św. o godz. 8.30., a następnie na spotkanie formacyjne w salce. Natomiast na Mszę Św. na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami, a po Mszy Św. na spotkanie w salce.
 9. W sobotę 14 maja organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Do udziału szczególnie zachęcamy osoby samotne i poszukujące drogi życia. Koszt 100 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u Ks. Adama (tel. 71 / 353-72-46, wewn.: 27).
 10. Ośrodek Kultury „PIAST” przy ul. Rękodzielniczej 1 we Wrocławia zaprasza w dniu 3 maja od godz. 16.00. na majówkę z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie m.in. koncert patriotyczny. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Daniel Szyszka,
  Śp. Stanisława Łątka,
  Śp. Janina Arent,
  Śp. Grażyna Owczarek,
  Śp. Zofia Lis,
  Śp. Dariusz Ruciński,
  Śp. Stefania Derlatka,
  Śp. Ryszard Andrzejczak.

Komentarze są wyłączone.