Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

 1. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w naszym kościele Msze Św. o godz. 6.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30; i 18.00.
 2. Jutro II. Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi w dniu jutrzejszym na tacę wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
 3. W piątek 22 kwietnia, z racji Wielkanocnej Oktawy, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W związku z tym, przed ołtarzem będziemy mogli złożyć tekturowe skarbonki rozprowadzane na początku Wielkiego Postu przez Caritas, do których w Wielkim Poście składaliśmy dobrowolne ofiary, a teraz złożymy je jako naszą Jałmużnę Postną. Natomiast tego dnia na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. List Metropolity Wrocławskiego do Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej:
  Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie !

  Zapewne dotarła do Was, ogłoszona 10 marca br., decyzja Papieża Franciszka, który mianował Ks. dr. Macieja Małygę biskupem pomocniczym dla naszego wrocławskiego Kościoła. Biskup Nominat po odbyciu studiów specjalistycznych regularnie odwiedzał parafie na Dolnym Śląsku, głosząc homilie i rekolekcje. Jest zatem znany w wielu wspólnotach i ufam, że podzielacie moją radość z decyzji Ojca Świętego. Wierzę także, że wspieracie i będziecie wspierać nowego biskupa swoimi modlitwami, o co już teraz pokornie proszę.

  Jednocześnie zapraszam Was do udziału w uroczystej Mszy Świętej, w czasie której Ks. Maciej Małyga przyjmie sakrę biskupią. Eucharystię tę będziemy sprawować we wrocławskiej katedrze w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 24 kwietnia o godz. 15.00. Data ta doskonale wpisuje się w zawołanie Biskupa Nominata, które brzmi „Diligenti Mundum”, to znaczy „Temu, który umiłował świat” i które koresponduje ze słowami z Ewangelii wg św. Jana: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”.

  Potrzeba dziś w świecie świadków Bożej Miłości i mocno wierzę, że w osobie biskupa Macieja takiego świadka zyskuje nasz wrocławski Kościół.

  Z pasterskim błogosławieństwem
  + Józef Kupny, Arcybiskup Metropolita Wrocławski

 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 7. W ostatnim czasie do wieczności odeszli:
  Śp. Alojzy Widański,
  Śp. Andrzej Pełka,
  Śp. Maria Balicka.

Komentarze są wyłączone.