IX Niedziela zwykła – 29.05.2016

 1. Do wtorku włącznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od środy włącznie na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiać będziemy o 17.30. Wraz z nabożeństwami majowymi i czerwcowymi będziemy również do czwartku przeżywać Oktawę Bożego Ciała, do uczestniczenia w której również serdecznie zapraszamy. Bardzo prosimy, by nie zabrakło dziewczynek do sypania kwiatków przed Panem Jezusem.
 2. W dniu dzisiejszym ulicami miasta Wrocławia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz poprzedzi uroczysta Msza św. o godz. 11.00 w kościele Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, która będzie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin. Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Wt – Nawiedzenie Najśw. Maryi Panny,
  Śr – Św. Justyna,
  Pt – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  Sob – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 4. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 5. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek m-ca na Adorację Najświętszego Sakramentu od 7.30-8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
 6. Z racji I-go czwartku miesiąca jak również zakończenia Oktawy Bożego Ciała, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, wszystkich ministrantów, lektorów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz ich rodziny.
 7. W I – piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. 8.00 – 8.30 i od 17.00 – 18.00.
 8. W sobotę kapłani odwiedzą z comiesięczną posługą chorych w domach.
 9. We wtorek i czwartek o godz. 18.45 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania. Bardzo prosimy o obecność.
 10. Zachęcamy do lektury kolejnego numeru „Nowego Życia”, w którym znajdziemy szczegółowy opis badań Cudu Eucharystycznego w Legnicy, a także relacje z innych miejsc w których dokonywały się nadzwyczajne sprawy związane z Eucharystią, między innymi w Długołęce pod Wrocławiem.
 11. Składamy serdeczne Bóg Zapłać tak imiennym jak i anonimowym ofiarodawcom za ofiary składane na budowę ołtarza Miłosierdzia Bożego. Już została wpłacona zaliczka na zakup materiałów, by osoba wykonująca ołtarz mogła rozpocząć prace.
  Jak wiemy, przewidywany koszt włącznie z malowaniem prezbiterium szacuje się na ok. 50.000 tys. zł. Rada parafialna informuje, że do tej pory w sumie uzbierano 14.945 zł i 27 gr. W związku ze składanymi także na kartkach intencjami, informujemy, że w specjalnej tubie będą w ołtarzu na stałe umieszczone dwie listy – jedna z wypisanymi intencjami, a druga imienna lista ofiarodawców. Jeszcze raz serdeczne Bóg Zapłać!
 12. Bardzo dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i dekorację ołtarzy na Boże Ciało. Także osobom, które niosły chorągwie, ministrantom, dzieciom I-Komunijnym i wszystkim za pobożny udział w procesji wyrażamy wielkie słowa wdzięczności.

Komentarze są wyłączone.