IV Niedziela zwykła – 30.01.2022

1. Dzisiaj wychodząc z kościoła, ofiarami składanymi do puszek, możemy materialnie wesprzeć klasztory klauzurowe znajdujące się na terenie naszej diecezji. Za wszelkie ofiary składane na ten cel bardzo dziękujemy.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Św. Jana Bosko, prezbitera.
    Śr. – Święto Ofiarowania Pańskiego.
    Czw. – Św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona od chorób gardła.
    Sob. – Św. Agatę, dziewicę i męczennicę – poświęcimy chleb i wodę.
  3. W Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, Msze Św. będą odprawione o godz. 7.00; 8.30 i 18.00. Podczas Mszy Św. pobłogosławimy gromnice. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach realizujących swoje powołanie w klasztorach i prośmy o nowe powołania do tego stanu, szczególnie z naszej parafii.
  4. W środę jako I. środę miesiąca Rodzina Radia Maryja zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w Mszą Św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
  5. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w I. czwartek miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do. 8.30 i na Mszę Św. o godz. 8.30. Natomiast na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i lektorów wraz z ich rodzicami.
  6. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi św. od 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00. Podczas spowiedzi popołudniowej będzie również Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Z racji sytuacji epidemicznej kapłani nadal nie odwiedzają z comiesięczną posługą sakramentalną chorych w domach. Jeśli natomiast zajdzie taka potrzeba jak pogorszenie stanu zdrowia czy zagrożenie życia, to prosimy o kontakt z nami.
  8. W związku z panującą pandemią COVID-19, prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Halina Kurzawa,
    Śp. Stefania Kozyra,