III Niedziela zwykła – 23.01.2022

 1. Dzisiaj z woli Ojca Świętego Franciszka w całym Kościele obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i przypominamy, że wierni, którzy tego dnia minimum 30 minut bez przerwy oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:
  Pon. – Św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła.
  Wt. – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
  Śr. – Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  Pt – Św. Tomasza z Akwinu – kapłana i doktora Kościoła.
 3. W tym tygodniu kończymy Msze Św. kolędowe. Bardzo dziękujemy tym, z którymi dane nam było się spotkać w domach lub na Mszach Św. kolędowych. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość i ofiary składane przy tej okazji, również do skarbon umieszczonych w naszym kościele. Ofiary te przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Kurii Wrocławskiej i parafii. Porządek
  Mszy Św. kolędowych na ten tydzień przedstawia się następująco:

  24.01 poniedziałek ul. Szklarska, ul. Tkacka, ul. Bednarska, ul. Lotnicza, ul. Murarska, ul. Rękodzielnicza, ul. Koszykarska
  25.01 wtorek ul. Papiernicza, ul. Mączna, ul. Dworska, ul. Notecka, ul. Warciańska, ul. Paniowicka, ul. Gosławicka, ul. Maślicka
 4. W czwartek 27 stycznia po Mszy Św. wieczornej odbędzie się godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu Taizé. Chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Przypominamy, że spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły podstawowej przy ul. Koszykarskiej odbędzie się w poniedziałek 24 stycznia o godz. 17.00, a dla uczniów ze szkoły podstawowej przy ul. Ignuta tego samego dnia o godz. 18.45. Obydwa spotkania będą w kościele.
 6. W związku z panującą pandemią COVID-19, prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.