IV Niedziela zwykła – 28.01.2018

1. Dzisiaj wychodząc z kościoła, ofiarami składanymi do puszek, mamy okazję wesprzeć klasztory klauzurowe znajdujące się na terenie naszej diecezji.
    W imieniu osób żyjących w zamknięciu za klasztorną klauzurą, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać!
  2. W tym tygodniu liturgii Kościoła wspominamy:
    Śr. – św. Jana Bosco, kapłana,
    Pt. – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej,
    Sob. – św. Błażeja, biskupa i męczennika.
  3. W piątek, w Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.
  4. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30.
    W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00 i w tym czasie będzie trwała również Adoracja Najśw. Sakramentu.
  5. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – szy czwartek m – ca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30, po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów. Bardzo prosimy wszystkich o obecność.
  7. W sobotę w godzinach dopołudniowych kapłani odwiedzą chorych w domach z comiesięczną posługą sakramentalną.
  8. W tym tygodniu kończymy kolędę w naszej parafii. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, z którymi dane nam było się spotkać: za wspólną modlitwę, życzliwość i ofiary składane przy tej okazji, które przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego, Kurii Wrocławskiej i naszej parafii. Naszym podziękowaniem będzie Msza św. za wszystkich parafian, których odwiedziliśmy. Msza św. będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. W tym tygodniu chcemy jeszcze odwiedzić mieszkańców:
    Poniedziałek, 29.01. – ul. Górnicza 1 – 45 (niep.)
    Wtorek, 30.01. – ul. Górnicza 2 – 56 (parz.)
    Środa, 31.01. – ul. Górnicza 47 – 97 (niep.) i 58 – 98 (parz.)
    Jeśli do kogoś nie dotarliśmy z wizytą duszpasterską z jakichkolwiek powodów, a jest takie pragnienie, by się wspólnie pomodlić i pobłogosławić mieszkanie, to prosimy po Mszy św. o podejście do zakrystii.
  9. Kancelaria parafialna jeszcze w tym tygodniu czynna będzie w środę i sobotę od godz. 9.00 do 9.30. Sprawy pilne prosimy zgłaszać w dni powszednie po Mszy św. o godz.8.30.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  11. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.
  12. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Kazimierz Hemerling,
    śp. Lucyna Lipińska,