V Niedziela zwykła – 04.02.2018

1. Z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu.
  2. W tym tygodniu liturgii Kościoła wspominamy:
    Pon. – św. Agatę, dziewicę i męczennicę,
    Wt. – św. Męczenników Pawła Mikę i jego Towarzyszy,
    Sob. – św. Scholastykę, dziewicę.
  3. Jutro pobłogosławimy przyniesiony chleb i wodę, by za wstawiennictwem
    św. Agaty Pan Bóg chronił nasze domy od wszelkich kataklizmów i nieszczęść. Jutro także o godz. 18.30 w kościele spotkanie dla dzieci komunijnych ze szkoły nr 19.
  4. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie spotkanie kręgu biblijnego w salce.
  5. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu odbędą się we wtorek i w czwartek o godz. 18.30 w salce.
  6. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej. Istnieje również możliwość rozliczenia PIT-u, przekazując 1% podatku na dalszy rozwój dzieł powstałych przy Radiu Maryja.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy po raz kolejny Światowy Dzień Chorego. W związku z tym, podczas Mszy św. o godz. 8.30, będziemy polecać Panu Bogu wszystkich chorych, cierpiących i udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Bardzo więc prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom schorowanym i w podeszłym wieku, by mogli w tej wspólnej modlitwie uczestniczyć, a po Mszy św. będzie możliwość spotkania się w salce parafialnej przy kawie, herbacie i ciastku. Parafialnemu Zespołowi Caritas już dziś dziękujemy za przygotowanie tego spotkania.
  8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Bardzo prosimy rodziców o obecność.
  9. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami o zgłaszanie się
    po Mszy św. u ks. Marcina. Zapraszamy do tej wspólnoty również ojców, studentów i tych, którzy kiedyś służyli przy ołtarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  11. Powoli kończy się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii. Rodziny, które pragną jeszcze zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. w zakrystii.
  12. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Anna Sambor.