IV Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017

 1. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątek o 8.30 i 17.15.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 2. Spotkanie grupy II dzieci pierwszokomunijnych, jutro o godz. 18.30
  w kościele. Nowy termin odbioru strojów dla dzieci I komunijnych to 11 kwietnia. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 18.00 do salki.
 3. Caritas Wrocławska i Diecezjalne Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych zapraszają osoby chore i niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami, w najbliższy piątek – 31 marca, na godz. 14.00 do Katedry Wrocławskiej, aby pod przewodnictwem Ks. Abp-a Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego, uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 4. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W tym dniu kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osoby starsze, schorowane, które nie są w stanie o własnych siłach przybyć do kościoła, a które chciałyby przed świętami się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. Osoby te odwiedzimy również w najbliższą sobotę.
 5. Również w sobotę o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na Czuwanie Wielkopostne przed Najświętszym Sakramentem, które wprowadzi nas w rozpoczynające się za tydzień w naszej parafii rekolekcje. Trwać będą one do środy 5 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi o. Jerzy Kielech, paulin. Plan rekolekcji dostępny jest w gablocie parafialnej jak również na stronie internetowej naszej parafii.
 6. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne.
 7. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi parafialnej. Próby śpiewu odbywają się w niedzielę o godz. 10.15 w salce parafialnej.
 8. Szkoła Podstawowa nr 75 z oddziałami integracyjnymi im. H. Sienkiewicza w Zespole Szkół nr 21, zaprasza 1 kwietnia o godz. 10.00, na drzwi otwarte. W programie: prezentacja placówki, oferta edukacyjna, zwiedzanie sal lekcyjnych, bloku sportowego, świetlicy, biblioteki, stołówki, spotkanie z kadrą pedagogiczną, wspólne zabawy i zajęcia.
 9. Od dnia 1 września 2017 r. rozpoczną działalność we Wrocławiu, nowe publiczne poza rejonowe szkoły: Salezjańska Szkoła Podstawowa przy ul. Świętokrzyskiej 45-55 oraz Liceum Salezjańskie przy ul. Prusa 78. Zapraszamy i zachęcamy do zapisywania dzieci i młodzieży. Dni Otwarte w Szkole Podstawowej odbędą się w sobotę 8 kwietnia a w Liceum 22 kwietnia w godzinach 10:00 – 13:00.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Eugeniusz Ziółkowski,
  śp. Piotr Górski,
  śp. Bolesław Dziedziński,
  śp. Halina Wójtowicz,
  śp. Krystyna Figielska.

Komentarze są wyłączone.