V Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017

 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Plan rekolekcji dostępny jest w gablocie parafialnej jak również na stronie internetowej naszej parafii.
  Naszym rozważaniom rekolekcyjnym przewodniczy o. Jerzy Kielech, paulin, którego serdecznie witamy i otaczamy naszą modlitwą, wypraszając światło Ducha Św., a dla naszej parafii prośmy, by rekolekcje zrodziły błogosławione owoce.
 2. Z racji trwających rekolekcji wielkopostnych nie będzie w poniedziałek, wtorek i środę Mszy św. o godz. 7.00, a kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w czwartek od 16.30 do 17.30 i sobotę od 9.00 do 9.30.
 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00, a na Drogę Krzyżową w piątek o 8.30 i 17.15.
 4. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne.
 5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, możemy składać do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła. Za składane ofiary bardzo serdecznie dziękujemy.
 6. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej. Istnieje również możliwość rozliczenia PIT-u, przekazując 1% podatku na dalszy rozwój dzieł powstałych przy Radiu Maryja.
 7. W tym tygodniu przypada również I czwartek i I piątek miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 8. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30, po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i rodziców, po Mszy św. spotkanie w salce.
 9. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
 10. W związku z przygotowaniem do Triduum Paschalnego, zapraszamy podobnie jak w ubiegłym roku, wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie pięknej oprawy liturgicznej. Mamy tu na myśli przede wszystkim Panów, którzy byli wcześniej ministrantami jak i Panie, które śpiewały w scholach lub chórach parafialnych. Bardzo prosimy o kontakt z
  Ks. Proboszczem po Mszy św. w zakrystii.
 11. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Kazimierz Kowalski.

Komentarze są wyłączone.