III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017

 1. Dzisiaj we Wrocławiu odbywa się dwunasta Niedziela Hospicyjna. Wolontariusze, przeprowadzają przed wrocławskimi kościołami kwestę, na rzecz instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi umierającymi na raka. Taka kwesta trwa również przy naszej świątyni.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątek o 8.30 i 17.15.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  Pon. – Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP.
  Sob – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 4. W tym roku ze względu na ważność Niedzieli Wielkiego Postu, uroczystość św. Józefa pod względem liturgicznym, będziemy przeżywać w dniu jutrzejszym. Otoczmy więc modlitwą tych, którym patronuje św. Józef, pamiętając również o J.E. Ks. Abp Józefie Kupnym oraz o Ks. Prałacie Józefie Mielczarku. Ks. Prałata w sposób szczególny otoczymy naszą wspólną modlitwą jutro podczas Mszy św. o godz. 8.30, na którą serdecznie zapraszamy.
 5. Spotkanie grupy I dzieci pierwszokomunijnych, jutro o godz. 18.30
  w kościele, zaś kandydatów do bierzmowania zapraszamy w czwartek na godz. 18.00 do salki.
 6. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 7. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne.
 8. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi parafialnej. Próby śpiewu odbywają się w niedzielę o godz. 10.15 w salce parafialnej.
 9. Państwo Katarzyna i Maciej Kobyłeccy, składają wszystkim darczyńcom z naszej parafii, serdeczne podziękowanie za okazane serce i wsparcie dla ich córeczki Agatki, która już przeszła operację siatkówczaka oczu w Stanach Zjednoczonych. „Dzięki Państwa ofiarności, Agatka ma szansę żyć i być zdrowa” – napisali rodzice.

Komentarze są wyłączone.