IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  Pon. – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  Sob. – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00 (po Mszy Św.), dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.
  Ponadto przez cały okres Wielkiego Postu, codziennie (oprócz piątków), od godz. 17.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie jest okazja do Spowiedzi Św.
 3. Na skarbonach wyłożone są skarbonki Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, aby w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożyć je jako nasz dar ołtarza. W Wielkim Poście możemy również konkretnym czynem wspomóc osoby ubogie z naszej parafii, składając do pojemników umieszczonych w przedniej części kościoła żywność z dłuższym terminem ważności, z której zostaną przygotowane paczki świąteczne. Ponadto Parafialny Zespół Caritas po Mszach Św. rozprowadza paschaliki po 20 zł oraz baranki wielkanocne z białej czekolady po 10 zł.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. ministranci będą rozprowadzać palmy.
 5. W środę po Mszy Św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą Św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które polecimy Panu Bogu za wstawiennictwem Świętego Papieża.
 6. Również w środę, po nabożeństwie do Św. Jana Pawła II, zapraszamy na kolejną prelekcję w ramach spotkań: „Pilczycki Skarbiec Historii”. Tym razem tematem będzie: „Śmierć Chrystusa – dowody zbrodni„.
 7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 5 do 15 lipca br. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek, po Mszy Św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30.
 8. W sobotę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Adopcja polega na modlitwie przez 9 miesięcy w intencji dzieci, których życie w łonie matki jest zagrożone. Materiały informacyjne na ten temat znajdują się w tylnej części kościoła.
 9. Również w przyszłą sobotę, Mszą Św. o godz. 18.00, rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy 29 marca. Rekolekcjom będzie przewodniczyć O. Zenon Surma ze Zgromadzenia Ojców Misjonarzy Klaretynów.
 10. Siostry ze Zgromadzenia Notre Dame przy ul. Św. Marcina na Ostrowie Tumskim zapraszają w sobotę 25 marca o godz. 15.00 na wykład pt. „Pokuta i pojednanie w życiu Św. Jadwigi Śląskiej„. Prelekcję wygłosi nasz wikariusz Ks. Stanisław Wróblewski. Wstęp wolny.
 11. Przypominamy, że w dniach od 24 do 31 marca w kilkunastu miastach Archidiecezji Wrocławskiej będzie można uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która w tym roku odbywa się pod hasłem: Tylko dla romantyków czyli osób naprawdę zakochanych w Panu Bogu. Więcej informacji na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (edk.org.pl).
 12. Organizatorzy „Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej” przekazują serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na hospicja w Rwandzie i we Wrocławiu. W sumie w 62 parafiach zebrali niemal 240 tysięcy złotych, a w naszej parafii 4 450 zł 60 gr  i 10 euro.
 13. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek z siedzibą przy pl. Nankiera 16
  we Wrocławiu zaprasza uczniów klas ósmych na „Drzwi Otwarte”, które będą miały miejsce w sobotę 1 kwietnia od godz. 10.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 15. W ostatnim czasie odeszły do wieczności:
  Śp. Marianna Zgardowska,
  Śp. Zofia Kawalec.

Komentarze są wyłączone.