V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

 1. Serdecznie witamy Ojca Zenona Surmę ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, który przewodniczy tegorocznym rekolekcjom wielkopostnym w naszej parafii. Prosimy o modlitwę, aby te rekolekcje zrodziły w nas błogosławione owoce.
 2. Plan rekolekcji przedstawia się następująco:
  Poniedziałek, wtorek i środa – godz. 7.00, 8.30 i 18.00 – Msza Św. i nauka ogólna, godz. 16.30 – Msza Św. i nauka dla dzieci.
  Poniedziałek i wtorek – godz. 19.00 – nauka dla młodzieży, również dla osób przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  Droga Krzyżowa – w piątki: godz. 9.00 (po Mszy Św.), godz. 17.15. – dla dzieci, godz. 19.00. – dorosłych i młodzieży.
  W Wielkim Poście, codziennie (oprócz piątków), od godz. 17.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie jest okazja do Spowiedzi Św. Ze względu na rekolekcje, w tym tygodniu od poniedziałku do środy nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. W Wielkim Poście możemy wspomóc osoby ubogie z naszej parafii, składając do pojemników umieszczonych w przedniej części kościoła żywność z dłuższym terminem ważności, z której zostaną przygotowane paczki świąteczne. Ponadto Parafialny Zespół Caritas po Mszach Św. rozprowadza paschaliki po 20 zł oraz baranki wielkanocne z białej czekolady po 10 zł.
 5. Dzisiaj po Mszach Św. ministranci rozprowadzają palmy wielkanocne.
 6. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w środy po Mszy Św. wieczornej, w salce katechetycznej.
 7. W tym tygodniu przypada I. sobota miesiąca. Od godz. 7.30 do 8.30, jak zawsze Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W środę 29 marca od godz. 15.00 do 18.00 w salce katechetycznej będzie można skorzystać z bezpłatnego badania wzroku wraz z fachowym doborem szkieł i oprawek do okularów. Zapisy po Mszy Św. w zakrystii.
 9. Przypominamy, że w sobotę 1 kwietnia od godz. 10.00. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek z siedzibą przy pl. Nankiera 16 we Wrocławiu zaprasza uczniów klas ósmych na „Drzwi Otwarte”. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Adam Pastuszka,
  Śp. Mateusz Wiszniewski.

Komentarze są wyłączone.