III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczamy na sprawy gospodarcze w naszej parafii. W tym roku planujemy wykonanie nowego ogrzewania w kościele. Aktualnie trwają rozmowy i konsultacje z zainteresowanymi wykonawcami.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00 (po Mszy Św.), dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
 3. Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i znajdując się w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.
  Ponadto przez cały okres Wielkiego Postu, codziennie (oprócz piątków), od godz. 17.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie jest okazja do Spowiedzi Św.
 4. Na skarbonach wyłożone są skarbonki Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, aby w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożyć je jako nasz dar ołtarza.
 5. W Wielkim Poście możemy również konkretnym czynem wspomóc osoby ubogie z naszej parafii, składając do pojemników umieszczonych w przedniej części kościoła żywność z dłuższym terminem ważności, z której zostaną przygotowane paczki świąteczne. Ponadto Parafialny Zespół Caritas po Mszach Św. rozprowadza paschaliki po 20 zł oraz baranki wielkanocne z białej czekolady po 10 zł.
 6. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych, które w naszej parafii rozpoczną się 25 marca Mszą św. o godz. 18.00, a zakończą się w środę 29 marca.
 7. Informujemy, że w kilkunastu miastach Archidiecezji Wrocławskiej od dnia 24 do 31 marca będzie można uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, w tym roku pod hasłem: „Tylko dla romantyków czyli osób naprawdę zakochanych w Panu Bogu”. Więcej informacji na stronie internetowej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (www.edk.org.pl).
 8. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w środę po Mszy Św. wieczornej, w salce katechetycznej.
 9. Przypominamy, że 14 marca rozpocznie się kolejna edycja kursu przygotowującego osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Szczegóły na ten temat są na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej (archidiecezja.wroc.pl).
 10. W dniach od 23 do 30 września br. organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii, u Księdza Adama.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Śp. Kazimiera Musik, Śp. Stefan Ignaszewski, Śp. Jolanta Franke.

Komentarze są wyłączone.