III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021

 1. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii Ks. Andrzeja Pasia ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który głosi dziś Słowo Boże, a po Mszach św. możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz tego stowarzyszenia. Za wszelkie ofiary bardzo dziękujemy.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
  Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 do 18.00 mamy okazję do osobistej Adoracji Najśw. Sakramentu i w tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Droga Krzyżowa w piątki; po Mszy św. o godz. 8.30, o godz. 17.15 dla dzieci i o godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 3. W Wielkim Poście możemy konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła, żywność z dłuższym terminem ważności, lub do skarbon z napisem Jałmużna Postna, możemy złożyć ofiarę z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących naszych parafian. Za wszelkie ofiary, które składacie bardzo wam dziękujemy.
 4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w tylnej części kościoła baranki z białej czekolady, kartki świąteczne oraz świece na stół wielkanocny. Małe świece są po 6 zł, a duże po 16 zł.
 5. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje dla chętnych seniorów z naszej parafii 9 – dniowe wczasy w Łebie nad morzem w dwóch terminach: od 15 do 25 czerwca i od 24 sierpnia do 3 września br. Więcej informacji na ten temat w gablocie parafialnej.
 6. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W miniony tygodniu do wieczności odszedł: śp. Ryszard Kielar.

Komentarze są wyłączone.