IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

 1. Dzisiaj, w ramach 18. Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej, po Mszach Św. wolontariusze przeprowadzają zbiórkę pieniężną na potrzeby wrocławskich hospicjów prowadzonych przez O.O. Bonifratrów, przy Centrum Onkologii oraz hospicjów w Wilnie i w Rwandzie.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:
  Droga Krzyżowa w piątki: godz. 9.00 (po Mszy Św.), godz. 17.00 – dla dzieci, godz. 18.45 – dla dorosłych i młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  W okresie Wielkiego Postu codziennie (oprócz piątków i niedziel) od godz. 7.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można również skorzystać ze Spowiedzi Św.
 3. W Wielkim Poście możemy również ofiarować Jałmużnę Postną, składając do pojemników umieszczonych w przedniej części kościoła żywność z dłuższym terminem ważności oraz nabywając po Mszy Św. paschaliki – świece po 20 zł i baranki wielkanocne po 10 zł.
 4. Przypominamy, że jutro rozpoczyna się kolejna edycja kursu przygotowującego osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Szczegóły na ten temat są na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej (www.archidiecezja.wroc.pl).
 5. W czwartek na wieczorną Mszę Św. zapraszamy członków Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z rodzicami. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 6. W sobotę o godz. 10.00 Ksiądz Stanisław zaprasza na Mszę Św. członków i sympatyków Wspólnoty „Wiara i Światło”. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 7. W sobotę o godz. 10.30 Ksiądz Klaudiusz zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie scholi.
 8. Również w przyszłą sobotę Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy 20 marca. Rekolekcjom będzie przewodniczył O. Krystian Piechaczek ze Zgromadzenia Ojców Misjonarzy Klaretynów.
 9. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, jako parafia pragniemy włączyć się w nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna trwać będzie od 16 do 24 marca. W związku z tym w tych dniach po każdej Mszy Św. odmawiać będziemy modlitwę za Ojczyznę. Możemy także modlić się indywidualnie w każdym momencie dnia, odmawiając: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario oraz dowolną modlitwę w intencji Ojczyzny. Natomiast na Jasnej Górze modlitwa za Ojczyznę będzie odmawiana o godz. 21.20, po Apelu Jasnogórskim.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczamy na sprawy gospodarcze naszej parafii. W ostatnich tygodniach kontynuowane były prace związane z wymianą pokryć i obróbek blacharskich na dachu dużego kościoła.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. ministranci będą rozprowadzać palmy wielkanocne.
 12. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w środy po Mszy Św. wieczornej, w salce parafialnej.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.