III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024

 1. Dzisiaj, z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. zakończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Kazimierza, królewicza.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:
  Droga Krzyżowa w piątki: godz. 9.00 (po Mszy Św.), godz. 17.00 – dla dzieci, godz. 18.45 – dla dorosłych i młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  W okresie Wielkiego Postu codziennie (oprócz piątków i niedziel) od godz. 7.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można również skorzystać ze Spowiedzi Św.
 4. Dzisiaj po Mszach Św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza kwestę do puszek na pomoc świąteczną dla osób ubogich z naszej parafii. W Wielkim Poście możemy również ofiarować Jałmużnę Postną, składając do pojemników umieszczonych w przedniej części kościoła żywność
  z dłuższym terminem ważności oraz nabywając po Mszy Św. paschaliki – świece po 20 zł i baranki wielkanocne po 10 zł.
 5. W I. środę miesiąca Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św. o godz. 8.30 w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 6. Również w środę, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbywa się w salce parafialnej.
 7. W I. czwartek miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30, a następnie na Mszę Św. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 8. W czwartek po wieczornej Mszy Św. czyli ok. 18.30 zapraszamy na spotkanie rodziców tych dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 9. W sobotę o godz. 10.30 Ksiądz Klaudiusz zaprasza na spotkanie dzieci i młodzież, które chciałaby śpiewać w naszej parafialnej scholi.
 10. W przyszłą niedzielę, w ramach XVIII. Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej, po Mszach Św. wolontariusze przeprowadzą przed kościołem zbiórkę pieniężną na potrzeby placówek zajmujących się opieką paliatywno-hospicyjną.
 11. Już dzisiaj informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 16 marca Mszą Św. o godz. 18.00.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Śp. Jerzy Jakobson, Śp. Stanisława Kruk.

Komentarze są wyłączone.