V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

 1. Serdecznie witamy Ojca Krystiana Piechaczka ze Zgromadzenia Ojców Misjonarzy Klaretynów, który przewodniczy tegorocznym rekolekcjom wielkopostnym w naszej parafii. Prosimy o modlitwę, aby te rekolekcje zrodziły w nas błogosławione owoce.
 2. Plan rekolekcji przedstawia się następująco:
  Poniedziałek, wtorek, środa – godz. 7.00, 8.30 i 18.00 – Msza Św. i nauka ogólna, godz. 17.00 – nauka dla dzieci.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:
  Droga Krzyżowa w piątki: godz. 9.00 (po Mszy Św.), godz. 17.00 – dla dzieci, godz. 18.45 – dla dorosłych i młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  W okresie Wielkiego Postu codziennie (oprócz piątków i niedziel) od godz. 7.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjątkowo ze względu na rekolekcje, w tym tygodniu od poniedziałku do środy nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu zarówno rano jak i po południu.
 4. W Wielkim Poście możemy ofiarować Jałmużnę Postną, składając do pojemników umieszczonych w przedniej części kościoła żywność z dłuższym terminem ważności oraz nabywając po Mszy Św. paschaliki – świece po 20 zł i baranki wielkanocne po 10 zł.
 5. Dzisiaj po Mszach Św. ministranci rozprowadzają samodzielnie przygotowane palmy wielkanocne. Przypominamy, że Niedziela Palmowa będzie już za tydzień.
 6. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu na godz. 8.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, którą poprowadzą mężczyźni, prosząc za wstawiennictwem Św. Józefa o świętość życia dla mężów, ojców, braci i wszystkich mężczyzn.
 7. W środę, z racji rekolekcji wielkopostnych, nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
 8. W piątek, z racji 22. dnia miesiąca, modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00 połączymy z nabożeństwem do Św. Jana Pawła II.
 9. W sobotę o godz. 10.30 Ksiądz Klaudiusz zaprasza na spotkanie dzieci i młodzież, które chciałyby śpiewać w naszej parafialnej scholi.
 10. Zespół Szkół Salezjańskich przy ul. Świętokrzyskiej we Wrocławiu zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Więcej informacji na stronie internetowej www.salezjanie.pl.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Ks. Abp Marian Gołębiewski,
  Śp. Czesława Turbiarz,
  Śp. Krystyna Zbinkowska.

Komentarze są wyłączone.