V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023

1. Dzisiaj z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. zakończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  2. Zapraszamy Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
    W ten dzień przypadają również imieniny naszego wikariusza Księdza Stanisława, i prosimy o modlitwę w Jego intencji.
  4. W środę po Mszy Św. wieczornej, w salce katechetycznej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. We wtorek i w środę na godz. 16.00. zapraszamy na próbę dzieci, które 20 maja przystąpią do I. Komunii Św. o godz. 10.00. Natomiast na godz. 16.30. we wtorek i w środę zapraszamy dzieci, które przystąpią do I. Komunii Św. o godz. 12.00.
  6. W piątek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla uczniów klas IV szkoły podstawowej w ramach przygotowań do I. Rocznicy Komunii Św.
  7. W sobotę 13 maja po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
  8. W niedzielę 21 maja Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową na odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi
    do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie oraz na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 5.00., powrót ok. godz. 21.00. Koszt 50 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  9. Proszę o modlitwę, aby udało się nam bezpiecznie przeprowadzić bardzo skomplikowany remont dachu w trudno dostępnej części kościoła. Przy okazji planujemy również pomalować zewnętrzną ścianę kościoła od strony plebanii. Prace remontowe możemy wesprzeć składając ofiarę do skarbon umieszczonych w kościele.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.