IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021

 1. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach i prośmy Jezusa Dobrego Pasterza, aby powołał nowych robotników do pracy w swojej winnicy.
 2. W czwartek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Podczas II wojny światowej, w obronie wiary i godności drugiego człowieka, zginął co piąty kapłan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pomordowanych kapłanach.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, zapraszamy więc na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W sobotę także rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe, które odprawiać będziemy tak w dni powszednie jak i w niedziele o godz. 17.30.
 4. Z racji sytuacji epidemicznej kapłani nadal nie będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną, jeśli natomiast zachodzi taka potrzeba w wyniku zagrożenia czyjegoś życia to prosimy zawsze o kontakt.
 5. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza seniorów naszej parafii na 9-dniowe wczasy w Łebie nad morzem w dwóch terminach od 15 do 25 czerwca oraz od 24 sierpnia do 3 września. Więcej informacji w gablocie parafialnej oraz podczas dyżuru Parafialnego Zespołu Caritas w salce parafialnej we wtorki w godz. 9.00 – 10.00.
 6. W związku z napiętą sytuacją pandemiczną, w godzinach nocnych z piątku na sobotę została przeprowadzona metodą „zimnej pary”, dezynfekcja całego kościoła, konfesjonałów, drzwi, jak również pomieszczeń pełniących funkcję zakrystii. Taka metoda „zamglenia” pozwala na utrzymanie pomieszczeń w wydłużonym okresie bezpieczeństwa. Bardzo serdecznie dziękujemy zatem P. Patrykowi – naszemu parafianinowi – za poświęcony czas i fachowe przeprowadzenie tych prac.
  Niemniej jednak prosimy nadal o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W minionym tygodniu do wieczności odeszły:
  śp. Czesława Pająk,
  śp. Leokadia Patulska.

Komentarze są wyłączone.