III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021

1. Dzisiaj – w trzecią niedzielę Wielkanocy – we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna kolejny Tydzień Biblijny. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia, poświęcą się lekturze Pisma Świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Wszystkich chętnych zapraszamy także dzisiaj po wieczornej Mszy św. do wspólnej modlitwy w duchu TAIZE.
  3. W poniedziałek, z racji 19 dnia miesiąca i trwającego Roku św. Józefa, po każdej Mszy św. odmówimy modlitwę do św. Józefa, prosząc aby nas wspomagał, uczył i orędował za nami u Boga. Tego dnia możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem świętego papieża.
  5. W piątek przypada Uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona naszej Ojczyzny. Z racji przeżywanej uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W poniedziałek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Koszykarskiej, natomiast o godz. 17.00 na takie spotkanie zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Ignuta.
  7. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza seniorów naszej parafii na 9-dniowe wczasy w Łebie nad morzem w dwóch terminach od 15 do 25 czerwca oraz od 24 sierpnia do 3 września. Więcej informacji w gablocie parafialnej oraz podczas dyżuru Parafialnego Zespołu Caritas w salce parafialnej we wtorki w godz. 9.00 – 10.00.
  8. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Danuta Leśniak – Fąfara,
    śp. Aniela Zielińska,