IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021

 1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej O. Józefa Niesłonego ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Za dzisiejszą posługę O. Józefowi dziękujemy.
 2. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy o godz. 7.00 do piątku, a o godz. 18.00 do czwartku.
 3. Do czwartku w godz. 17.00–18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie jest okazja do Spowiedzi Św.
 4. Dzisiaj po Mszy Św. można zabrać do domu pobłogosławione opłatki, które są dostępne przy balaskach. Bóg Zapłać za ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego. Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej Parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 5. W środę, z racji 22. dnia miesiąca, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Świętego Papieża.
 6. W czwartek 23 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 otoczymy modlitwą Ks. Adama z racji Jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W piątek 24 grudnia będziemy przeżywali Wigilię Bożego Narodzenia. Msze Św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00 i 8.30, natomiast nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania, zgodnie z polską tradycją, wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, a także by Wieczerza Wigilijna miała charakter zgodny z duchem chrześcijańskim. Usilnie prosimy, aby na stole wigilijnym nie było alkoholu. Pasterki zostaną odprawione w naszym kościele o godz. 22.00 i o godz. 24.00.
 8. W sobotę 25 grudnia – w Uroczystość Narodzenia Pańskiego – zapraszamy na Msze Św. o godz. 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00, a z tej racji, że w naszej Parafii przypada w Boże Narodzenie Wieczysta Adoracja, dlatego od godz. 13.30 do godz. 18.00 będzie okazja do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W niedzielę – w II. Dzień Świąt Bożego Narodzenia – będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. Msze Św. będą odprawione według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
 10. Parafialny Zespół Caritas po Mszy Św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece są po 16 zł, a małe po 7 zł. Przypominamy także, że w koszu umieszczonym w przedniej części kościoła można składać produkty żywnościowe, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 11. Ministranci po Mszach Św. rozprowadzają sianko na stół wigilijny oraz domowe pierniki. Dochód przeznaczą na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza nad morze.
 12. Jeśli nie będzie innych przeciwwskazań, z wizytą kolędową odwiedzimy te rodziny, które nas zaproszą. Zgłoszenia można dokonać do dnia 23 grudnia, poprzez wypełnienie formularza elektronicznego na stronie internetowej naszej parafii (www.parafiapilczyce.pl) lub formularza papierowego wyłożonego na skarbonach w kościele.
 13. Rada Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn. organizuje akcję „Gwiazdka na Gwiazdkę”, w ramach której przygotowuje dla osób potrzebujących paczki z potrawami wigilijnymi. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 14. W związku z panującą pandemią COVID-19, prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 15. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Czesław Gliński,
  Śp. Mieczysław Kowalczyk,
  Śp. Dorota Szydłowska,
  Śp. Jadwiga Rzepa.

Komentarze są wyłączone.