Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021

 1. Dzisiaj wpatrujemy się w Świętą Rodzinę z Nazaretu i modlimy się za wszystkie rodziny z naszej parafii prosząc, aby były Bogiem silne.
 2. W poniedziałek 27 grudnia wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę.
 3. W piątek 31 grudnia będziemy dziękować Panu Bogu za kończący się Rok Pański 2021. Zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy, która rozpocznie się o godz. 17.00 Adoracją Najświętszego Sakramentu (w ciszy). Następnie o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo dziękczynne za mijający rok, a o godz. 18.00 rozpocznie się Msza Św.
 4. Ponieważ 31 grudnia tradycyjnie jest dniem pożegnania Starego Roku i przywitania Nowego Roku Pańskiego, co stanowi okazję do spotkania w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, dlatego Ks. Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, udziela w tym dniu mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz osobom przebywającym wówczas na jej terytorium dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od charakteru pokutnego tego dnia.
 5. W sobotę 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje udział we Mszy Św. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Dla naszej parafii jest to także szczególny dzień, ponieważ będziemy przeżywać doroczną Uroczystość Odpustową. Zapraszamy na sumę odpustową o godz. 12.30.
 6. Od wtorku 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Odwiedzimy tylko te rodziny, które przesłały do nas indywidualne zgłoszenie. Kolęda będzie rozpoczynać się o godz. 16.00, a plan odwiedzin na bieżący tydzień jest następujący:
  Wtorek 28 grudnia – ul. Dokerska 2-34 (parzyste)
  Środa 29 grudnia – ul. Dokerska 36-54 (parzyste)
  Czwartek 30 grudnia – ul. Dokerska 3-37 (nieparzyste)
  Rodziny, które do 23 grudnia nie przesłały nam zgłoszenia wizyty duszpasterskiej, a chciałyby wspólnie pomodlić się i otrzymać błogosławieństwo, zapraszamy na Msze Św. kolędowe zaplanowane na II. połowę stycznia 2022 r.
 7. W związku z panującą pandemią COVID-19, prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Piotr Wilczyński,
  Śp. Emilia Migut,
  Śp. Kazimiera Sołtyszczak,
  Śp. Krzysztof Kobylski,
  Śp. Stanisława Jelonkiewicz.

Komentarze są wyłączone.