III Niedziela Adwentu – 12.12.2021

 1. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy, aby na roraty przychodzić z lampionami.
 2. W naszym kościele przez okres Adwentu (oprócz niedziel) w godz. 17.00–18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie jest okazja do Spowiedzi Św.
 3. Dzisiaj po Mszy Św. można zabrać do domu pobłogosławione opłatki, dostępne przy balaskach. Bóg Zapłać za ofiary składane przy tej okazji, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego. Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej Parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 4. Parafialny Zespół Caritas po Mszy Św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece są po 16 zł, a małe po 7 zł. Przypominamy także, że w koszu umieszczonym w przedniej części kościoła można składać produkty żywnościowe, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 5. Ministranci po Mszach Św. rozprowadzają sianko na stół wigilijny oraz domowe pierniki. Dochód przeznaczą na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza nad morze.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – Św. Łucji.
  Wt. – Św. Jana od Krzyża.
 7. Jeśli nie będzie innych przeciwwskazań, z wizytą kolędową odwiedzimy te rodziny, które nas zaproszą. Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza elektronicznego na stronie internetowej naszej parafii (www.parafiapilczyce.pl) lub formularza papierowego wyłożonego na skarbonach w kościele.
 8. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje wyjazd na całonocne czuwanie na Jasnej Górze, podczas którego uczestnicy otrzymają błogosławieństwo Relikwiami Krwi Chrystusa. Wyjazd w sobotę 18 grudnia o godz. 11.45 z przystanku autobusowego „Górnicza” na ul. Pilczyckiej (w stronę Popowic). Koszt 45,- zł. Zapisy od poniedziałku do czwartku po Mszy Św. o godz. 7.00. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
 9. W związku z panującą pandemią COVID-19, prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Kazimierz Ziaja,
  Śp. Helena Biegaj,
  Śp. Genowefa Gawęda.

Komentarze są wyłączone.