IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii Ojca Krzysztofa Zielendę ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który przewodniczy naszym tegorocznym rekolekcjom adwentowym. Prosimy o modlitwę, aby te rekolekcje zrodziły błogosławione owoce w naszych sercach.
 2. Plan rekolekcji przedstawia się następująco:
  Poniedziałek i wtorek o godz. 7.00 (Roraty), 8.30 i 18.00 – Msza Św. i nauka ogólna. O godz. 16.30 – Msza Św. Roratnia i nauka dla dzieci. Ze względu na rekolekcje, w poniedziałek i wtorek nie będzie popołudniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W pozostałe dni tygodnia Msze Św. roratnie odprawiamy o godz. 7.00 do soboty włącznie, a o godz. 18.00 do piątku. Zachęcamy, aby na roraty przychodzić z lampionami.
 4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz stroiki świąteczne. Duże świece są po 20 zł, a małe po 10 zł.
 5. Dzisiaj po Mszach Św. ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny i domowe pierniki.
 6. W środę 21 grudnia, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na kolejną prelekcję w ramach spotkań z cyklu: „Pilczycki Skarbiec Historii”, której tematem będzie „Prawdziwe oblicze Św. Mikołaja”.
 7. W czwartek, z racji 22. dnia miesiąca, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Świętego Papieża.
 8. Przypominamy, że jeszcze do czwartku 22 grudnia można dokonać zgłoszenia wizyty kolędowej, wypełniając elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii lub formularz w wersji papierowej wyłożony na skarbonach w kościele. Wizyty kolędowe rozpoczną się 28 grudnia.
 9. W sobotę 24 grudnia swoje patronalne święto przeżywać będzie Ks. Adam. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym Solenizancie.
 10. W sobotę 24 grudnia przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze Św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00 i 8.30, natomiast nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania, zgodnie z polską tradycją, wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, a także by Wieczerza Wigilijna miała charakter zgodny z duchem chrześcijańskim. Prosimy, aby na stole wigilijnym nie było alkoholu. Pasterki zostaną odprawione w naszym kościele o godz. 22.00 i o godz. 24.00.
 11. W niedzielę 25 grudnia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, zapraszamy na Msze Św. o godz. 30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00, a to z tej racji, że w naszej Parafii przypada w Boże Narodzenie Wieczysta Adoracja, dlatego od godz. 13.30 do godz. 18.00 będzie okazja do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 12. Natomiast w poniedziałek 26 grudnia, czyli w II. Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny, Msze Św. będą odprawione według porządku niedzielnego, a więc o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Witold Bałach,
  Śp. Barbara Skraburska,
  Śp. Kazimierz Zawadka.

Komentarze są wyłączone.