Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2022

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Ponieważ w ten dzień w naszej parafii przypada Wieczysta Adoracja, dlatego od godz. 13.30 do godz. 18.00 będzie okazja do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Szczepana, pierwszego męczennika.
  Wt. – Św. Jana, apostoła i ewangelistę.
  Śr. – Świętych Młodzianków, męczenników.
  Pt. – Świętą Rodzinę Jezusa, Maryję i Józefa.
 3. Jutro, czyli w II. Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny, Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego, a więc o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Modlitwą i ofiarami składanymi w tym dniu na tacę wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
 4. Od środy 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Odwiedzimy tylko te rodziny, które przesłały do nas indywidualne zgłoszenie. Kolęda będzie rozpoczynać się o godz. 16.00, a plan odwiedzin na bieżący tydzień jest następujący:
28.12. środa ul. Gosławicka, Paniowicka, Maślicka, Dworska, Murarska, Rękodzielnicza, Bednarska
29.12. czwartek ul. Koszykarska, Hutnicza, Notecka, Warciańska
30.12. piątek ul. Tkacka, Mączna, Szklarska, Ignuta
 1. W okresie wizyt duszpasterskich nie będzie spotkań Kręgu Biblijnego.
 2. W sobotę 31 grudnia będziemy dziękować Panu Bogu za kończący się Rok Pański 2022. Zapraszamy do dziękczynnej modlitwy, która rozpocznie się Adoracją Najświętszego Sakramentu (w ciszy) o godz. 17.00. Następnie o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo dziękczynne za mijający rok, a o godz. 18.00 rozpocznie się Msza św.
 3. W przyszłą niedzielę 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas udział we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Dla naszej Parafii jest to także szczególny dzień, ponieważ będziemy przeżywać doroczną Uroczystość Odpustową. Zapraszamy na sumę odpustową o godz. 12.30.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Stanisława Kowalska,
  Śp. Zygmunt Miętkiewicz,
  Śp. Stanisław Cymbaluk,
  Śp. Zdzisława Moczulska.

Komentarze są wyłączone.