III Niedziela Adwentu – 11.12.2022

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Wt. – Św. Łucji.
  Śr . – Św. Jana od Krzyża.
 2. Zapraszamy na Msze Św. roratnie, które odprawiamy o godz. 7.00 od poniedziałku do soboty, a o godz. 18.00. od poniedziałku do piątku. Na wieczorne roraty szczególnie zapraszamy dzieci. Zachęcamy, aby na roraty przychodzić z lampionami.
 3. Przypominamy, że w okresie Adwentu codziennie (oprócz niedziel) w godz. 17.00–18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można również przystąpić do Spowiedzi Św.
 4. Po Mszy Św. można przy balaskach zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary za opłatki możemy złożyć przy ich odbiorze lub wrzucić do skarbon w kościele. Ofiary przeznaczamy na opłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz.
 5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz stroiki świąteczne. Duże świece są po 20 zł, a małe po 10 zł.
 6. Również dzisiaj po Mszach Św. ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny i domowe pierniki.
 7. Mszą Św. w sobotę 17 grudnia o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku 20 grudnia. Rekolekcjom będzie przewodniczyć Krzysztof Zielenda ze Zgromadzenia Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej, który na co dzień posługuje w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Prosimy o modlitwę, by rekolekcje zrodziły błogosławione owoce w naszych sercach.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj w II. niedzielę miesiąca na tacę, przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej Parafii.
 9. W tym tygodniu spotkanie Kręgu Biblijnego jest odwołane.
 10. Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. Przygotuje w tym roku około 220 pakietów wigilijnych, czyli gotowych zestawów potraw na stół Wigilijny dla osób potrzebujących. Zgłoszenia do 15 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 11. Przypominamy, że z wizytą kolędową odwiedzimy te rodziny, które nas zaproszą. Zgłoszenia można dokonywać do 22 grudnia, wypełniając elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii (www.parafiapilczyce.pl) lub formularz w wersji papierowej wyłożony na skarbonach w kościele.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Władysław Czop,
  Śp. Dorota Bobek.

Komentarze są wyłączone.