II Niedziela zwykła – 16.01.2022

 1. Od wtorku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który tym razem przeżywamy pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej ważnej intencji, aby wyznawcy Chrystusa stanowili jedno.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  Pon. – Św. Antoniego, opata.
  Śr. – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  Pt. – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 3. W sobotę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem świętego papieża.
 4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską u rodzin, które przesłały do nas indywidualne zgłoszenie. Od poniedziałku zapraszamy na Msze św. kolędowe o godz. 18.00, podczas których będziemy wypraszać Boże Błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski w Nowym Roku dla mieszkańców naszej parafii, a szczególnie dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli spotkać się z kapłanami w swoich domach.
  Porządek Mszy Św. kolędowych na ten tydzień przedstawia się następująco:

  17.01 poniedziałek ul. Dokerska
  ul. Sielska
  18.01 wtorek ul. Kozanowska
  ul. Ignuta
  19.01 środa ul. Pilczycka
  ul. Gwarecka
  20.01 czwartek ul. Górnicza
  ul. Hutnicza
 5. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły podstawowej przy
  ul. Koszykarskiej odbędzie się w poniedziałek 24 stycznia o godz. 17.00, a dla uczniów ze szkoły podstawowej przy ul. Ignuta tego samego dnia o godz. 18.30. Obydwa spotkania odbędą się w kościele.
 6. W związku z panującą pandemią COVID-19, prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Piotr Kuropatwa,
  Śp. Józefa Cała,
  Śp. Józef Cholewa.

Komentarze są wyłączone.