III Niedziela Zwykła – 22.01.2023

1. W całym Kościele w dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i przypominamy, że wierni, którzy w ciągu dnia minimum 30 minut bez przerwy oddają się lekturze Biblii mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiaj po wieczornej Mszy św., z racji 22. dnia miesiąca, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy:
    Wt. – Św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła.
    Śr. – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
    Czw. – Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
    Sob. – Św. Tomasza z Akwinu – kapłana i doktora Kościoła.
  4. W środę 25 stycznia po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejną prelekcję w ramach spotkań: „Pilczycki Skarbiec Historii”. Tym razem tematem będzie: „Reforma wiary czy Kościoła?„.
  5. W czwartek 26 stycznia po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Św.
  6. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej zapraszają na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sobotę 28 stycznia br. o godz. 17:00 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  7. Zgodnie z zachętą Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego, wychodząc za tydzień z kościoła będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć klasztory klauzurowe i ośrodki adopcyjne znajdujące się na terenie naszej diecezji.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Ferdynand Komorski,
    Śp. Michalina Denys.