III Niedziela Zwykła – 21.01.2024

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, której celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii w Kościele i w życiu osobistym człowieka. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i przypominamy, że wierni, którzy w ciągu dnia minimum 30 minut bez przerwy oddają się lekturze Biblii, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  Śr. – Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  Czw. – Nawrócenie Św. Pawła, apostoła.
  Pt. – Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 3. W poniedziałek, z racji 22. dnia miesiąca, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Świętego Papieża.
 4. Zgodnie z zachętą naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity, wychodząc za tydzień z kościoła będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć materialnie klasztory sióstr klauzurowych z terenu naszej Archidiecezji Wrocławskiej.
 5. W tym tygodniu, ze względu na ferie zimowe, nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
 6. W dniach od 2 do 4 lutego w Bardzie odbędą się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Więcej informacji na stronie internetowej Diecezji Świdnickiej (www.diecezja-swidnica.pl) lub pod numerem telefonu: 513-928-321.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 8. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Śp. Henryk Szelwicki.

Komentarze są wyłączone.