II Niedziela Zwykła – 14.01.2024

 1. Pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” będziemy przeżywać w dniach 18-25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy o tej ważnej intencji o zjednoczenie wszystkich wyznawców Chrystusa.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  Śr. – Św. Antoniego, opata.
  Pt – Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 3. Zakończyliśmy w naszej parafii wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, z którymi dane było nam się spotkać. Dziękujemy za wspólną modlitwę w Waszych domach, życzliwość i składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego, Kurii Wrocławskiej i naszej parafii. Do podziękowań dołączają się również ministranci, którzy cieszą się , że zostali przez Was dostrzeżeni i docenieni. Bóg Zapłać!
 4. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej zapraszają na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sobotę 20 stycznia br. o godz. 17:00 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim. Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj, w II. niedzielę miesiąca, na tacę, które przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania.
 6. Dom Kultury „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1 zaprasza dzisiaj o godz.17.00 na koncert kolęd i pastorałek. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 7. W tym tygodniu, ze względu na ferie zimowe, nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Śp. Zofia Mrula.

Komentarze są wyłączone.