III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020

 1. Z racji sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, nie będzie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii (intencje Mszy św. które miały być odprawione w czasie rekolekcji o godz. 16.30 i 19.30 zostaną odprawione o godz. 18.00). Zawieszone są także spotkania grup modlitewno – formacyjnych działających przy naszej parafii, jak również spotkania przygotowawcze dla dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania. Natomiast Msze św., nabożeństwa, posługa w konfesjonale i kancelarii parafialnej pozostają bez zmian. Zachęcamy i apelujemy do modlitwy osobistej i rodzinnej o ustanie epidemii koronawirusa, a osoby chętne zapraszamy do indywidualnej modlitwy w tych dniach przed wystawionym Najśw. Sakramentem w dni powszednie w godz. od 7.30 do 8.30.
 2. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątki; po Mszy św. o godz. 8.30, o godz. 17.15 dla dzieci i o godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 3. Do skarbon z napisem Jałmużna Postna, możemy składać ofiary, a do kosza umieszczonego w przedniej części kościoła zakupioną żywność, która zostanie przekazana w paczkach świątecznych dla potrzebujących naszych parafian. Za wszelkie ofiary już dzisiaj bardzo wam dziękujemy.
 4. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem
  św. Jana Pawła II.
 5. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w Warszawie w Beatyfikacji Ks. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego, prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. w zakrystii celem zapisania się na listę, by otrzymać kartę wstępu na tę uroczystość.
 6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 7. W tym tygodniu do wieczności odeszła:
  śp. Katarzyna Kuśmierczyk.

Komentarze są wyłączone.