II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023

 1. Dzisiejszą niedzielę, nazywaną Niedzielą „Ad gentes”, przeżywamy pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia otoczmy ich modlitwą, a wychodząc z kościoła, ofiarami złożonymi do puszek, możemy także materialnie wesprzeć dzieła misyjne realizowane przez 1743 polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00 (po Mszy Św.), dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i znajdując się w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.
  Ponadto przez cały okres Wielkiego Postu, codziennie (oprócz piątków), od godz. 17.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można również skorzystać ze Spowiedzi Św.
 3. Na skarbonach, zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je jako nasz dar ołtarza.
 4. W Wielkim Poście możemy również konkretnym czynem wspomóc osoby ubogie z naszej parafii, składając do pojemników umieszczonych w przedniej części kościoła żywność z dłuższym terminem ważności, z której zostaną przygotowane paczki świąteczne. Ponadto Parafialny Zespół Caritas po Mszach Św. rozprowadza paschaliki po 20 zł oraz baranki wielkanocne z białej czekolady po 10 zł.
 5. W środę po Mszy Św. wieczornej, w salce katechetycznej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. Przypominamy, że Zespół Szkół Salezjańskich zaprasza na „Dni Otwartych Drzwi” w związku z naborem do swoich szkół i przedszkola. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  Polecamy również miesięcznik „Nowe Życie”, znajdujący się w tylnej części kościoła, w którym możemy zapoznać się z drugą częścią artykułu autorstwa Księdza Stanisława poświęconego szatom liturgicznym używanym przez Papieża Benedykta XVI.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Irena Szepiczak,
  Śp. Ewa Jagodzińska,
  Śp. Janina Rogoż,
  Śp. Kazimiera Leszczyńska,
  Śp. Teodora Górczyńska,
  Śp. Robert Pokrywiecki.

Komentarze są wyłączone.