II Niedziela Wielkiego Postu – 27.02.2021

 1. Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła z racji niedzieli „Ad Gentes”, ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć materialnie misjonarzy pracujących na całym świecie.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
  Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 do 18.00 mamy okazję do osobistej Adoracji Najśw. Sakramentu i w tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  Droga Krzyżowa w piątki; po Mszy św. o godz. 8.30, o godz. 17.15 dla dzieci i o godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 3. Na skarbonach zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je, jako nasz dar ołtarza.
 4. W Wielkim Poście możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła, żywność z dłuższym terminem ważności, lub do skarbon z napisem Jałmużna Postna, możemy złożyć ofiarę z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących naszych parafian. Za wszelkie ofiary, które składacie bardzo wam dziękujemy.
 5. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 6. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 7. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w czwartek, na Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 7.30 oraz na Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 8. Przypominamy, że z racji sytuacji epidemicznej kapłani nadal nie będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną, jeśli natomiast zachodzi taka potrzeba w wyniku zagrożenia czyjegoś życia to prosimy zawsze o kontakt.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Andrzeja Pasia ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który wygłosi Słowo Boże, a po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę na rzecz tego stowarzyszenia.
 10. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje dla chętnych seniorów z naszej parafii 9 – dniowe wczasy w Łebie nad morzem w dwóch terminach:
  – od 15 do 25 czerwca – w cenie 1.400 zł.
  – od 24 sierpnia do 3 września – w cenie 1.600 zł.
  Więcej informacji na ten temat w gablocie parafialnej.
 11. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.