III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Plan rekolekcji dostępny jest w gablocie parafialnej jak również na stronie internetowej naszej parafii.
    Naszym rozważaniom rekolekcyjnym przewodniczy ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, którego serdecznie witamy i otaczamy naszą modlitwą, wypraszając światło Ducha Świętego, a dla naszej parafii prośmy, by rekolekcje zrodziły błogosławione owoce.
  2. Z racji trwających rekolekcji wielkopostnych nie będzie w poniedziałek, wtorek i środę Mszy św. o godz. 7.00, a kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w czwartek od 16.30 do 17.30 i sobotę od 9.00 do 9.30.
  3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
    Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 8.30 i o 17.15.
    Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
  4. Przy wyjściu z kościoła nasz Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne, a w przedniej części kościoła możemy złożyć ofiarę na pomoc świąteczną dla biednych i ubogich z naszej parafii.
  5. W związku z inicjatywą Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji – 24 godziny dla Pana – zapraszamy w najbliższą sobotę na Adorację Najśw. Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o godz.15.00 i trwać będzie do godz. 18.00.
  6. Także w sobotę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Nowennę odprawiać będziemy codziennie po wieczornej Mszy św.
  7. Odpowiadając na prośbę Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, w przyszłą niedzielę po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek, będziemy mogli wesprzeć dzieło odbudowy organów w bazylice Kościoła Garnizonowego p.w. św. Elżbiety we Wrocławiu. Za wszelkie ofiary już dzisiaj bardzo dziękujemy.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Marianna Czrniecka,
    śp. Jadwiga Walczyk,