II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018

 1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną „Ad Gentes”. Modlitwą otaczamy więc misjonarzy, którzy na wszystkich kontynentach są świadkami wiary i miłości Bożej. W związku z tym, po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek, możemy wesprzeć także ich działalność misyjną. Za wszelkie ofiary bardzo dziękujemy.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 8.30 i o 17.15.
  W tym tygodniu będzie również Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. wieczornej z udziałem rodziców i dzieci I Komunijnych. Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 3. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 4. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – szy czwartek m – ca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30, po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce. Bardzo prosimy ministrantów i rodziców o obecność.
 5. W sobotę nasza parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. abp Józef Kupny – Metropolita Wrocławski. O godz. 16.00 ks. abp spotka się w salce z przedstawicielami poszczególnych grup parafialnych, a o godz. 18.00 odprawi uroczystą Mszę św., podczas której młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. W czasie Mszy św. będziemy się również modlić za wszystkie rodziny naszej parafii, które nawiedziła figura Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej uroczystości.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzi je ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, biblista z PWT we Wrocławiu, a szczegółowy program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
 7. Na skarbonach zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je, jako nasz dar ołtarza.
 8. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w ramach akcji „Talent Miłosierdzia”, przygotowała specjalne torby na zakupy, które możemy wypełnić sami lub w gronie rodziny czy znajomych, konkretnymi produktami żywnościowymi jako pomoc świąteczną dla potrzebujących. Torby można pobierać dzisiaj po każdej Mszy św. oraz we wtorek 9.00 – 10.00. w salce parafialnej, gdzie dyżurują przedstawiciele naszego Parafialnego Zespołu Caritas i udzielają szerszych informacji na ten temat.
 9. Od dzisiaj także nasz Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Stanisław Lisiecki,
  śp. Salomea Kwiatkowska.

Komentarze są wyłączone.