IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018

 1. Dzisiaj po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek, możemy wesprzeć dzieło odbudowy organów w bazylice Kościoła Garnizonowego pw. św. Elżbiety we Wrocławiu. Za wszelkie złożone ofiary bardzo dziękujemy.
 2. Dzisiejszą Mszę św. zakończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 8.30 i o 17.15.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 4. Przy wyjściu z kościoła nasz Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne, a w przedniej części kościoła możemy złożyć ofiarę na pomoc świąteczną dla biednych i ubogich z naszej parafii.
 5. Zapraszamy do udziału w nowennie przed uroczystością św. Józefa. Nowennę odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.
 6. Caritas Wrocławska i Diecezjalne Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych zapraszają osoby chore i niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami, w najbliższy piątek – 16 marca, na godz. 11.00 do Katedry Wrocławskiej, aby pod przewodnictwem Ks. Abp-a Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego, uczestniczyć w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 7. Bóg Zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na bieżące potrzeby w naszej parafii. Tym razem na spłatę zakupionego w ostatnim czasie opału do ogrzewania kościoła i domu katechetycznego.
 8. Fundacja Hospicyjna składa serdeczne podziękowania osobom, które złożyły ofiarę do puszek na rzecz Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii, Stacjonarnego Hospicjum prowadzonego przez Zakon Bonifratrów oraz prowadzonego przez polskie siostry zakonne Hospicjum im. bł. Ks. Sopoćki w Wilnie. Przy naszej parafii zebrano 5.176 zł 40 gr. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na leki, sprzęt medyczny i opatrunki przeciwodleżynowe.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 10. W tym tygodniu odeszły do wieczności:
  śp. Krystyna Brajczewska,
  śp. Stanisława Kaczor.

Komentarze są wyłączone.