II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

1. Dzisiejszą niedzielę, zwaną niedzielą „Ad gentes”, przeżywamy pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Otoczmy ich modlitwą, a wychodząc z kościoła, ofiarami złożonymi do puszek, możemy również materialnie wesprzeć ponad 1700 polskich misjonarek i misjonarzy, którzy realizują posługę ewangelizacyjną, medyczną, charytatywną i edukacyjno-wychowawczą w niemal 100 krajach świata.
  2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki: godz. 9.00 (po Mszy Św.), godz. 17.00 – dla dzieci, godz. 18.45 – dla dorosłych i młodzieży.
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
    W okresie Wielkiego Postu codziennie (oprócz piątków i niedziel) od godz. 7.30 do 8.30 oraz od 17.00 do 18.00 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można również skorzystać ze Spowiedzi Św.
  3. W Wielkim Poście możemy ofiarować Jałmużnę Postną, składając do pojemników umieszczonych w przedniej części kościoła żywność z dłuższym terminem ważności, nabywając po Mszy Św. paschaliki – świece po 20 zł, baranki wielkanocne po 10 zł, a w przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi także kwestę do puszek na pomoc świąteczną dla osób ubogich z naszej parafii.
  4. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca.
  5. W I. sobotę miesiąca w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.
  6. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w środy po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Regina Szcześniak,
    Śp. Jerzy Krzywda.