III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020

 1. Dzisiaj – w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna kolejny Tydzień Biblijny. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia poświęcą się lekturze Pisma Świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji Niedzieli Biblijnej zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego, które odprawimy dziś o godz. 17.30.
 2. Przypominamy, że w naszym kościele może uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach 61 osób. Do kościoła możemy wchodzić głównym wejściem, a osoby pozostające na zewnątrz kościoła prosimy, by zachowały 2 – metrową odległość między sobą. Pozostających w domach zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach za pośrednictwem transmisji internetowej na naszej stronie parafialnej oraz za pośrednictwem telewizji kablowej „TELKA” na kanale TVK Info HD.
 3. Informujemy, że nadal pozostają w mocy dekrety Ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego, dotyczące dyspensy od uczestnictwa we Mszy św.
 4. Od dzisiaj w naszym kościele odprawiamy Msze św. według stałego porządku:
  – w niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00.
  – w tygodniu o godz. 7.00, 8.30 i 18.00.
  – do sakramentu pokuty można przystąpić codziennie pół godziny przed Mszą św.
 5. W sprawach związanych z kancelarią parafialną prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach urzędowania kancelarii. Sprawy związane z pogrzebem prosimy zgłaszać w każdej chwili. Zachęcamy i prosimy o modlitwę osobistą i rodzinną o ustanie epidemii.
 6. W środę przypada Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W obronie wiary i godności drugiego człowieka zginął co piąty kapłan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zamordowanych kapłanach.
 7. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które odprawiać będziemy tak w dni powszednie jak i w niedziele o godz. 17.30.
 8. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja.
 9. W tym tygodniu przypada I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00. Nadal z racji epidemicznej kapłani w I sobotę miesiąca nie będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną, jeśli natomiast zachodzi taka potrzeba w wyniku zagrożenia czyjegoś życia to prosimy o kontakt.
 10. W niedzielę 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. W sposób szczególny będziemy modlić się za naszą Ojczyznę, by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
 11. W sobotę przypada również doroczny Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za składane ofiar czy to indywidualnie czy to przelewem na konto parafialne, przeznaczone na utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii. Bóg Zapłać!
 13. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Artur Sanetra,
  śp. Krystyna Wolanowska.

Komentarze są wyłączone.