IV Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022

1. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach i prośmy Jezusa Dobrego Pasterza, aby powołał nowych, gorliwych robotników do pracy w swojej winnicy.
  2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II. niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje i prace w naszej parafii.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
    Sob. – Św. Macieja, apostoła.
  5. W piątek 13 maja po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
  6. W czwartek 19 maja po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla uczniów klas IV szkoły podstawowej w ramach przygotowań do I. Rocznicy Komunii Św.
  7. W sobotę 14 maja organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Są jeszcze wolne miejsca. Do udziału szczególnie zachęcamy osoby samotne i poszukujące drogi życia. Koszt 100 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u Ks. Adama.
  8. Rada Osiedla zaprasza we wtorek 10 maja w godz. 17.00-20.00 do Domu Kultury „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1 na spotkanie konsultacyjne dotyczące Funduszu Osiedlowego. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Grażyna Szpygel,
    Śp. Gertruda Strączkowska,