III Niedziela Adwentu – 15.12.2019

 1. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
 2. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków przeznaczone na ogrzewanie domu katechetycznego, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbon umieszczonych w tylnej części kościoła z napisem „Ofiara za opłatki”. Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 3. Nasz Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece 14 zł, a małe 6 zł. Ponadto można zaopatrzyć się w stroiki i kartki świąteczne. Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny lub żywność z dłuższym terminem ważności, np. makaron, ryż, konserwy itp. W dniu wczorajszym rozdano już 60 paczek żywnościowych bezdomnym i ubogim.
 4. Ministranci rozprowadzają dzisiaj sianko na stół wigilijny, do którego dołączona jest kartka z życzeniami i obrzędem Wieczerzy Wigilijnej. Ofiara za sianko jest dobrowolna, a dochód ministranci przeznaczą na swoje potrzeby m. in. na stroje liturgiczne czy wyjazdy.
 5. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 6. Pilnie poszukiwane są jeszcze miejsca noclegowe dla młodzieży, która w ramach Europejskiego Spotkania Młodych, przebywać będzie we Wrocławiu od 28 grudnia do 1 stycznia. Chętnych, którzy mogliby udzielić gościny, prosimy o zgłaszanie się do ks. Krzysztofa.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Marianna Sitko,
  śp. Bogusław Olszewski.

Komentarze są wyłączone.