IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 2. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać jeszcze do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła, a przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny, do którego dołączona jest kartka z życzeniami i obrzędem Wieczerzy Wigilijnej. Ofiara za sianko jest dobrowolna, a dochód ministranci przeznaczą na swoje potrzeby.
 3. Jutro o godz. 18.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku roraty.
 4. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. rano o godz. 7.00 i 8.30, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania, zgodnie z polską tradycją, wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, a także prosimy, by Wieczerza Wigilijna miała charakter zgodny z duchem chrześcijańskim. Usilnie prosimy, by na stole wigilijnym nie było alkoholu. Pasterki zostaną odprawione w naszym kościele o godz. 22.00
  i o godz. 24.00.
 5. W środę – w Uroczystość Narodzenia Pańskiego zapraszamy na Msze św.
  o godz. 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Nie będzie w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Mszy św. o godz. 7.00. Z tej racji, że dla naszej parafii przypada w Boże Narodzenie Wieczysta Adoracja, zatem od godz. 15.00 do godz. 18.00 będzie okazja do indywidualnej Adoracji Najśw. Sakramentu.
 6. W czwartek – w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – w Święto
  św. Szczepana – Msze św. będą odprawione w/g porządku niedzielnego,
  tzn. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
 7. W tym tygodniu wspominamy także:
  Pt. – św. Jana, Apostoła i Ewangelistę.
  Sob. – Świętych Młodzianków Męczenników.
 8. W sobotę przybywać do Wrocławia będzie młodzież z całej Europy. Także i na terenie naszej parafii około 120 młodych ludzi znalazło dach nad głową i oczekiwać będą na swoich gospodarzy w naszym domu katechetycznym. Dlatego zwracamy się z prośbą o dostarczenie ciasta w sobotę rano, by można było im zorganizować skromny poczęstunek.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Cezary Zombirt,
  śp. Aniela Jabłońska.

Komentarze są wyłączone.